21 gru 19 13:08

Bezpłatne gry o sportach zimowych, które wciągną cię po... czubek nart!

Gdy zbliża się zima, powoli przestajemy patrzeć w stronę trawiastych boisk i chętniej interesujemy się tym, co dzieje się na skoczniach czy stokach narciarskich. Jeśli chcesz lepiej poczuć atmosferę sportów zimowych, nie ograniczaj się do oglądania telewizyjnych transmisji, tylko zagraj w jedną z poniższych gier. Albo we wszystkie!

Warto już na samym wstępie podkreślić, że choć są to gry potrafiące wciągnąć po wspomniany czubek nart, za granie w nie nie trzeba płacić ani grosza. Aby je uruchomić, wystarczy posiadać przeglądarkę internetową z dostępem do sieci - to wszystko. Nie przejmuj się także tym, że posiadasz przedpotopowego peceta. Taki sprzęt w zupełności wystarczy, by odpalić dowolny spośród poniższych tytułów. A zatem nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wypróbował je choćby i teraz.

Skoki Narciarskie 2020

Mogłoby się wydawać, że dla Polaków sport narodowy to piłka nożna jednak gdy przychodzi zima to znak, że nadchodzi czas skoków narciarskich. To dyscyplina dostarczająca nam już od lat niezwykłych emocji. Chcąc doświadczyć na własnej skórze tego uczucia, które towarzyszy skoczkowi gdy przez dosłownie kilka sekund walczy w powietrzu o jak najdłuższy skok możemy sięgnąć po grę o skokach. Jedną z właśnie takich gier są Skoki Narciarskie 2020, dzięki którym spróbujemy swoich sił w tej tak popularnej dyscyplinie

Zagraj teraz!

Ski Jumps Mania 3

Wymarzona gra dla wszystkich fanów skoków narciarskich. Możesz się w niej poczuć jak Kamil Stoch czy Adam Małysz, skacząc na obiektach znanych z rzeczywistości, takich jak Kuusamo, Oberstdorf, Harrachov czy rodzima Wisła. Przygodę rozpoczynasz od stworzenia swojego własnego zawodnika, następnie przechodzisz przez samouczek, a później wchodzisz na ścieżkę kariery, której rozwój zależy już tylko od twojego zaangażowania i umiejętności.

Zagraj teraz!

Zanim sięgniesz po Puchar Świata, będziesz musiał sprostać rozmaitym wyzwaniom, rozwijać swojego skoczka oraz kupować mu coraz lepszy sprzęt. Ski Jumps Mania 3 to gra, która spokojnie wystarczy ci na cały sezon narciarski, a kto wie, czy nie na jeszcze dłuższy okres. Jej autorzy przygotowali ogrom zawartości.

Biathlon Mania

Gra przypominająca Ski Jumps Mania 3, ale poświęcona nie skokom narciarskim, tylko biathlonowi. Podobnie jak tam, tak i tutaj tworzymy naszego zawodnika, a następnie rozwijamy jego umiejętności i zdobywamy coraz lepszy sprzęt. Mało tego, możemy także budować własny klub, w tym różnego rodzaju obiekty.

Zagraj teraz!

Żeby wygrywać w turniejach (w których możemy się mierzyć z graczami z całego świata), musimy nauczyć się nie tylko jazdy na nartach, ale również strzelania do tarczy. Nie od razu będzie nam dane zwyciężać, że możemy zagwarantować, ale satysfakcja z osiąganych sukcesów będzie olbrzymia. Poza tym, czy zawsze trzeba wygrywać, aby świetnie się bawić? Według nas, absolutnie nie!

ManagerZone: Hokej

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć gry stworzonej z myślą o fanach hokeja na lodzie. ManagerZone: Hokej daje ci możliwość wcielenia się w hokejowego menadżera, którego zadaniem będzie nie tylko prowadzenie swojego zespołu w meczach, ale także ustalanie planów treningowych, przeprowadzanie transferów czy pilnowanie klubowego budżetu (żeby go zasilić, można nawet inwestować w hotel czy zaplecze gastronomiczne).

Zagraj teraz

Swoboda działania jest naprawdę duża, więc każdą decyzję - czy to sportową, czy ekonomiczną - warto dobrze przemyśleć. Dodajmy, że ManagerZone: Hokej to gra sieciowa, co oznacza, iż mierzymy się w niej z drużynami prowadzonymi przez innych żywych graczy. Emocje gwarantowane!

Groovy Ski

Na koniec coś na szybko. O ile wymienione powyżej tytuły wymagają od ciebie sporej inwestycji czasu, o tyle Groovy Ski to gra, którą możesz śmiało uruchomić nawet na kilka minut (ot, żeby się odstresować podczas dnia pracy albo po powrocie do domu). Zasady zabawy są banalnie proste. Wcielamy się w narciarza, który stara się pokonać jak najdłuższy odcinek stoku.

Zagraj teraz

Nie jest to łatwe, bo cały czas musimy uważać, by nie wpaść na ogrodzenie albo jednego ze śnieżnych bałwanów (kończy się to porażką i koniecznością rozpoczynania zjazdu od nowa). Im dalej uda nam się zjechać, tym więcej punktów otrzymujemy. To tyle. Co ciekawe, w grę może grać jednocześnie dwójka graczy!