20 sty, 15:21

Gry dla fanów Deluxe Ski Jump

Deluxe Ski Jump to bez wątpienia gra, którą kojarzy wiele osób. Mówimy tutaj o tytule, który “skradł” wiele godzin naszego czasu. Siadamy na belce, czekamy na zielone światło i ruszamy, stopniowo rozpędzając się w oczekiwaniu na próg skoczni, z którego we właściwym momencie musimy się wybić. Wzbijamy się w powietrze starając się cały czas korygować w locie pozycję naszego skoczka tak aby maksymalnie wykorzystać wiatr. Potem już tylko odpowiednie wyczucie chwili lądowania i zrobienie telemarku, który zapewni nam przychylność sędziów oceniających nasz styl. Tak w skrócie można byłoby opisać przebieg skoku w Deluxe Ski Jump. Niby to wszystko proste a jednak jak pokazuje praktyka niekoniecznie co sprawiało, że taką sekwencję powtarzaliśmy setki a niekiedy nawet tysiące razy.

Czemu Deluxe Ski Jump zawdzięcza swój sukces?

Gdy doszukiwać się przyczyn sukcesu tej gry to z pewnością wskazać trzeba na okres fascynacji w naszym kraju skokami narciarskimi. Za sprawą sukcesów Adama Małysza skoki stały się jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych w naszym kraju. Deluxe Ski Jump świetnie trafiało więc w potrzeby ludzi, którzy chcieli się choć przez moment poczuć jak “Orzeł z Wisły”.

Popularność skoków to jednak nie wszystko bowiem przyczyn sukcesu Deluxe Ski Jump warto dopatrywać się też w samej grze. Intuicyjne sterowanie przy pomocy myszki możliwe do opanowania w kilka chwil z pewnością zachęcało do rozpoczęcia przygody z Deluxe Ski Jump. Prawdziwa magia działa się jednak potem gdyż samo zrozumienie i opanowanie zasad rozgrywki nie gwarantuje jeszcze sukcesu. Droga do rekordów skoczni w Deluxe Ski Jump była długa i wymagała odpowiedniego wyczucia momentu wybicia i maksymalnego wykorzystania wiatru przy którego podmuchach przyszło nam skakać.

Do tego jeszcze konieczność wyciśnięcia z naszego skoku maksimum poprzez lądowanie we właściwej chwili i próba zrobienia telemarku, który wpłynie na oceny jakie otrzymamy za nasz skok. Niby to samo powtarzaliśmy dziesiątki a wręcz setki razy jednak ta pozorna rutyna jakoś nie potrafiła nudzić. Skocznie różniące się swoją specyfiką a do tego fakt, że niekorzystny wiatr mógł pokrzyżować nasze plany osiągnięcia satysfakcjonującego wyniku to nakręcało nas do kolejnych skoków.

Deluxe Ski Jump to współzawodnictwo

Myśląc o zaletach Deluxe Ski Jump i zastanawiając się co przede wszystkim mogło przyciągnąć do tej gry tylu graczy nie sposób pominąć kwestii współzawodnictwa. W końcu to właśnie możliwość rywalizowania z innymi graczami nakręcała nas do tego aby dalej trenować doskonaląc swoje umiejętności. Nic nie dawało takiej frajdy jak pokonanie najlepszego kumpla, który na skoczni stawał się największym rywalem. Gdy do tego dodać choćby możliwość rozgrywki multiplayer przy jednym komputerze poprzez skakanie na zmianę to już chyba nie powinno zastanawiać to dlaczego choćby w szkołach Deluxe Ski Jump potrafiło skutecznie absorbowac uwagę uczniów.

Nasuwa się jednak pytanie czy Deluxe Ski Jump to jedyna klasyczna gra dla fanów skoków narciarskich? Czy są jeszcze jakieś tytuły, który dziś potrafią dostarczyć równie dużo rozgrywki? No i wreszcie czy są obecnie gry dające możliwość rozpalenia na nowo ogia rywalizacji na skoczniach pomiędzy nami a naszymi znajomymi. Przyjrzyjmy się temu czy klimat Deluxe Ski Jump może jeszcze powrócić wraz z innymi tytułami.

Gry dla fanów Deluxe Ski Jump

Tak się składa, że jeśli nadal sentymentem darzymy klasyczne DSJ to mamy dostępnych sporo alternatyw dających nam możliwość ponownie usiąść na belce jednej z wielu skoczni. Dodatkowo gdy jesteśmy fanami skoków oczekującymi fajnej gry dającej nam możliwość wcielenia się w skoczka narciarskiego to nawet gry przeglądarkowe mają nam coś do zaproponowania.

Skoki Narciarskie 2020

Prosta grafika i sterowanie, które opanować można w kilka chwil - to między innymi to wpływało na niesamowitą grywalność Deluxe SKi Jump. W końcu aby dobrze się bawić rozgrywka wcale nie musi być oparta na niezwykle złożonych zasadach. Czasami wystarczy prosty pomysł i forma aby zapewnić mnóstwo świetnej zabawy. Taka właśnie idea stała za stworzeniem gry Skoki Narciarskie 2020. Zaledwie trzy klawisze wystarczą do tego aby w pełni kontrolować naszego skoczka i walczyć o dalekie skoki.

Ski Jumps Mania 3

Podobnie jak w innych grach tego typu podstawowe założenia rozgrywki są proste. W końcu nasze główne zadanie to oddawanie jak najdłuższych skoków. Twórcy postawili na stosunkowo proste sterowanie co ułatwia wejście do świata gry. Jednak o ile samo opanowanie skakania jest proste to już dojście w tej dziedzinie do perfekcji jest zupełnie osobną kwestią. To co odróżnia Ski Jumps Manię 3 od Deluxe Ski Jump czy też innych gier tego typu to fakt, że nie tylko o skakanie w tym wypadku chodzi. Tym razem dbamy o rozwój kariery naszego skoczka podejmując wraz z nim kolejne wyzwania.

Ski Jumps

Gdy oglądamy skoki narciarskie uważnie obserwujemy skoczka narciarskiego, który właśnie siedzi na belce i czeka na sygnał do tego aby mógł ruszyć i po chwili wybić się w powietrze. W skokach w ciągu zaledwie kilkunastu sekund oddaje się skok, który zdecyduje zwycięstwie lub porażce. Jednak w takiej sytuacji rzadko zdajemy sobie sprawę z tego ile wysiłku musiał włożyć w to aby znaleźć się w tym miejscu, w którym jest obecnie. Te krótkie chwile lotu i finalny wynik to efekt nie tylko szczęścia czy warunków atmosferycznych jakie towarzyszyły zawodnikowi. W tym wypadku my jako widzowie widzimy tylko końcowy efekt wielu godzin ciężkich treningów, podczas których skoczek szlifuje swoje umiejętności.

Właśnie w taki bardziej kompleksowy sposób możemy spojrzeć na karierę skoczka dzięki grze Ski Jumps. To gra przeglądarkowa, która pozwoli nam kierować karierą skoczka narciarskiego i od nas zależy czy mówimy w tym wypadku o przyszłym mistrzu czy też po prostu jednym z wielu. Najlepszym nie zostaje się jednak ot tak w jednej chwili tylko dopiero poprzez rozwój i podnoszenie krok po kroku swoich umiejętności. Od nas zależeć będzie jakie umiejętności poprzez trening rozwinie nasz skoczek. Mimo wszystko nawet najbardziej zdolny zawodnik nie będzie w stanie zdziałać wiele jeśli nie będzie miał odpowiednio sprzętu.

Gra Ski Jumps również na ten element kładzie spory nacisk. Wytrenować naszego skoczka to jedno a zadbać o jego właściwe wyposażenie to drugie. Współczesne skoki narciarskie to tak naprawdę technologiczny wyścig zbrojeń w dziedzinie sprzętu. Coraz doskonalsze narty, coraz lepsze kombinezony czy też wymyślne wiązana - to wszystko może decydować o końcowym wyniku.