27 lis 19 11:24

Lubisz skoki narciarskie? To idealna gra dla ciebie

Gdy tylko zbliża się zima, myśli milionów Polaków zaczynają krążyć wokół skoków narciarskich. Kiedyś Adam Małysz, a później Kamil Stoch - wraz z grupą młodych, zdolnych skoczków - wywołali prawdziwą manię, która prawdopodobnie nie przeminie jeszcze przez lata. Podobny sukces może osiągnąć gra przeglądarkowa pod tytułem - nomen omen - Ski Jump Mania 3. To pozycja wręcz obowiązkowa dla każdego, komu serce zaczyna bić szybciej na myśl o konkursach w Planicy, Obestdorfie czy Zakopanem.

Zagraj teraz!

To już trzecia odsłona popularnej serii. Wprowadzono w niej szereg nowych elementów oraz dopracowano te, które jeszcze się dało. Ski Jump Mania 3 to kompletna gra o skokach narciarskich, w której nie tylko skaczemy, ale również rozwijamy naszego zawodnika, kupujemy coraz lepszy sprzęt i poznajemy historię, odwiedzając przy tym doskonale znane kurorty. W tej rozbudowanej produkcji wykonujemy także rozmaite zadania, jak na przykład pomoc w dokończeniu budowy skoczni narciarskiej, za co, rzecz jasna, otrzymujemy nagrody.

Ski Jump Mania 3
Ski Jump Mania 3 źródło: Materiały OnetDB

Jako skoczkowie mamy okazję odwiedzić te same miejsca, co Stoch i spółka. Wśród dostępnych skoczni znalazły się zarówno te małe (jak Lillehammer HS 98 czy Sapporo HS 100), duże (jak Wisła HS 134, Kuusamo HS 142 czy Oberstdorf HS 137) i te przeznaczone do lotów (jak Harrachov HS 210 czy Vikersund HS 240). Aby odnosić na nich zwycięstwa, musimy nie tylko trenować, ale również opanować do perfekcji trzy elementy: wybicie z progu, utrzymanie pozycji podczas lotu oraz lądowanie. Ważne jest nie tylko to, jak daleko dolecimy, ale również, jakie otrzymamy noty za styl. Dokładnie tak jak w rzeczywistości.

Ski Jump Mania 3 została wzbogacona o atrakcyjną, kolorową oprawę graficzną. Wyjściowo rozgrywka toczy się w widoku na kurort (z tego poziomu podejmujemy rozmaite decyzje związane z naszą karierą), ale gdy zdecydujemy się na udział w konkursie, wyświetla się dodatkowe okienko z ujęciem bocznym - to z tej perspektywy śledzimy nasze występy.

Co ciekawe, Ski Jump Mania 3 to gra darmowa, dostępna z poziomu przeglądarki internetowej. Chcąc ją wypróbować, nie musisz mieć nowoczesnego komputera - wystarczy zupełnie zwyczajny pecet z dostępem do sieci. A zatem nie zastanawiaj się, tylko spróbuj jeszcze dziś i skacz jak Adam Małysz!