16 mar, 13:05

Pięć darmowych gier, które wystarczą na dziesiątki (albo i setki) godzin

Nie wszyscy lubią gry, do których podchodzi się na chwilę, dwie lub trzy. Jest pewna grupa graczy, która woli skupić się na jednym tytule i związać się z nim na dłużej. Jeśli do niej należysz, masz naprawdę sporo ciekawych opcji do wyboru. I - co ważne - nie musisz wydawać na nie nawet złotówki. Poniżej prezentujemy gry dostępne za darmo, a oferujące rozgrywkę nawet na dziesiątki godzin!

League of Angels III

Można usłyszeć głosy, że League of Angels III to najlepsza przeglądarkowa gra fantasy. To bardzo prawdopodobne, bo naprawdę trudno znaleźć drugiego tak rozbudowanego, interesującego i wciągającego erpega, w którego można zagrać z poziomu przeglądarki internetowej. W League of Angels III przenosisz się do magicznego świata Elysium, pełnego niesamowitych krain, intrygujących postaci, niebezpiecznych wrogów oraz skarbów do zdobycia. W pierwszych chwilach spędzonych z grą opanujesz jej podstawy, aby następnie oddać się całkowicie swobodnej i dającej ogrom możliwości rozgrywce.

League of Angels 3
League of Angels 3 źródło: Materiały OnetDB

Czekają na ciebie niezliczone zadania do wykonania, rozmaite czasowe eventy czy rozbudowana warstwa społecznościowa (możliwość rozmowy i współpracy z innymi graczami, zakładania nowych gildii czy przyłączania się do już istniejących). Zawartość dostępna w League of Angels III wystarczy prawdopodobnie na setki godzin zabawy. Na koniec dodajmy, że produkcja została wzbogacona o atrakcyjną, bogatą w szczegóły, trójwymiarową oprawę graficzną.

Zagraj teraz!

Stein World

Jeśli masz ochotę na rozgrywkę w MMORPG i lubisz światy fantasy, ale w bardziej kolorowej, luźniejszej odmianie, zamiast League of Angels III wypróbuj Stein World. Opowiedziana tutaj przygoda rozpoczyna się od pobudki naszego bohatera po suto zakrapianej imprezie, podczas której - jak się okazuje - stracił on cenną rodzinną pamiątkę, a mianowicie... kufel na piwo. Jak się pewnie domyślacie, jego głównym zadaniem będzie teraz odzyskanie zguby. Jednak nie będzie to takie łatwe. Wcześniej odbędziesz wyprawę przez ogromny, różnorodny świat.

Stein World
Stein World źródło: PG5-Studio

W jej trakcie czekają na ciebie setki questów do wykonania, setki przedmiotów do zdobycia (zarówno pospolitych, jak i rzadkich, magicznych) oraz tysiące przeciwników do pokonania. Cały czas będziesz rozwijał swoją postać, kształcił ją w różnych dziedzinach, parał się handlem, a w razie potrzeby (gdyby nie wyszło ci w handlu) pójdziesz także do banku po pieniądze. To wszystko możesz robić samemu, ale zdecydowanie więcej frajdy będziesz czerpał z zabawy z innymi graczami. Warto wyróżnić także charakterystyczną oprawę Stein World - utrzymaną w estetyce retro, niezwykle barwną i wzbogaconą o relaksującą muzykę.

Zagraj teraz w Stein

Wiejskie Życie

A teraz coś z zupełnie innej bajki. Jeśli nie wiesz, czym są gry farmerskie, masz sporo do nadrobienia. A najlepiej uzupełnić tę lukę, grając w Wiejskie Życie, jedną z najpopularniejszych reprezentantek tego gatunku. To doskonała zabawa polegająca na zarządzaniu gospodarstwem, podczas której musimy wykazać się m.in. przedsiębiorczością czy kreatywnością. Na początek otrzymujemy zaledwie skrawek ziemi, na której uczymy się podstaw, ale z czasem rozwijamy się, powiększając naszą działkę, uprawiając coraz to nowe zboża, owoce i warzywa, jak również kupując kolejne zwierzęta. To wszystko pozwala nam produkować coraz więcej i sprawniej, a tym samym coraz więcej zarabiać.

Wiejskie Życie
Wiejskie Życie źródło: Dostawca

Wiejskie Życie początkowo może się wydawać grą dość prostą, ale wraz z kolejnymi godzinami spędzonymi przed komputerem orientujemy się, że jest to naprawdę rozbudowana produkcja, która wymaga od nas coraz więcej, ale też coraz więcej daje od siebie. Wystarczy wspomnieć, że w znalazło się w niej przeszło sto różnych upraw, zwierząt, budynków i ozdób, które możemy wykorzystać do upiększania naszej farmy. Jednak aby zdobyć dostęp do nich wszystkich, trzeba poświęcić naprawdę sporo czasu i osiągnąć odpowiedni poziom farmerskiego wtajemniczenia.

Wpadaj na farmę w Wieskim Życiu

Mars Tomorrow

Zamiast zastanawiać się, jak by to wyglądało, gdyby homo sapiens zaczęli kolonizować Marsa, odpal Mars Tomorrow i sam pokieruj taką operacją. To rozbudowana gra strategiczna, w której naszym celem jest stworzenie na Czerwonej Planecie nowego domu dla ludzkości. Szybko okazuje się, że to niezwykle trudne i czasochłonne (ale jak najbardziej możliwe do wykonania) zadanie. Przede wszystkim dlatego, że Mars jest bardzo nieprzyjaznym miejscem, które trzeba pod każdym względem przystosować do ludzkich wymagań. Przede wszystkim zacząć pozyskiwać wodę, tlen oraz dwutlenek węgla, ale to dopiero wierzchołek (nomen omen) góry lodowej.

Początkowo pomagamy w osiedleniu się na Marsie zaledwie garstce kolonizatorów, ale z czasem do naszej kolonii przybywają kolejne grupy. Tym samym zarządzanie nią staje się coraz większym wyzwaniem. Ciągle musimy pilnować podstawowych potrzeb naszych podopiecznych, a jednocześnie napędzać miejscową ekonomię i pracować nad technologiami, które pozwolą nam się rozwinąć. To wymagający projekt, ale gdy marsjańska atmosfera zacznie przypominać ziemską i w obrębie twojej kolonii zaczną się pojawiać chmury, opady deszczu, rzeki i jeziora, duma będzie cię rozpierać. Mars Tomorrow to kosmicznie wciągająca, a przy okazji bardzo ładna strategia - interfejs jest bardzo czytelny, a swoją kolonię możesz oglądać w trójwymiarowej, nowoczesnej grafice.

Wyrusz już teraz na Marsa

Empire: Four Kingdoms

Gra strategiczna, która powinna zainteresować wszystkich entuzjastów historii. To wielokrotnie nagradzane MMO, dostępne w wersji na smartfony i tablety, przenosi nas do okresu średniowiecza, w którym obejmujemy władzę nad własnym zamkiem. Jednak z początku jest to raczej mizerna konstrukcja, którą dopiero z czasem będziemy przemieniać w niemożliwą do zdobycia fortecę. Żeby tego dokonać, będziemy musieli podejmować mądre decyzje w wielu różnych aspektach. Jeden z nich to relacje z królestwami kontrolowanymi przez innych graczy. Z częścią z nich musimy zawierać sojusze, a z innymi niechybnie wejdziemy na wojenny szlak. To, którzy z nich zostaną naszymi przyjaciółmi, a którzy wrogami, może mieć ogromny wpływ na nasze dalsze losy.

Empire: Four Kingdoms
Empire: Four Kingdoms źródło: Materiały OnetDB

Cały czas musimy dbać także o zasobność królewskiego skarbca. Możemy go wypełniać złotem, prowadząc wojny, ale także umiejętnie zarządzając produkcją rozmaitych zasobów oraz handlując z innymi graczami (z tymi, z którymi akurat nie walczymy). Pozyskane w ten sposób środki są niezbędne do rozbudowy naszego zamku (w sumie dostępne jest przeszło 60 różnych budynków) oraz szkolenia różnorodnych jednostek (ponad 50 rodzajów o różnych mocnych i słabych stronach). A to z kolei pozwala nam coraz śmielej poczynać sobie na wojennej arenie. I tak dalej, i tak dalej...

Gra jest dostępna w wersji na komórki. Wypróbuj teraz