31 lip, 08:27

Jest was dwoje i nie wiecie, co robić? Zagrajcie!

Jeśli jest was dwoje i z jakiegoś powodu nie wiecie, co ze sobą zrobić (może pogoda nie dopisuje, a może nie macie ochoty wychodzić z domu, a wszystkie odcinki ulubionego serialu macie już za sobą?), mamy dla was rozwiązanie. Wybierzcie jedną z poniższych gier przeznaczonych dla (przynajmniej) dwóch osób i spędźcie miło czas przed ekranem komputera. Za darmo!

Guess Who

Popularna gra towarzyska w zgadywanie. W Polsce została wydana pod tytułem Zgadnij Kto To. Biorą w niej udział dwie osoby, które najpierw wybierają jedną z postaci o odmiennych cechach wyglądu i imionach, a następnie zadają sobie pytania mające na celu pomóc w odgadnięciu, którą z nich wybrał nasz rywal.

Guess Who
Guess Who źródło: Game Planet

Pytania wybieramy z długiej listy. Wszystkie z nich są zamknięte, można na nie odpowiedzieć tylko "tak" lub "nie". Każda udzielona odpowiedź powinna pozwolić nam wyeliminować przynajmniej jedną z możliwości. Zabawa jest niezwykle emocjonująca, a przy tym zabawna. Przy Guess Who trudno o kiepski nastrój!

Zagraj teraz

Tic Tac Toe

Pomyśleć, że prosta zabawa w kółko i krzyżyk potrafi dostarczyć tyle emocji. Na pewno graliście w tę grę przynajmniej raz, z kartką i długopisem w dłoni. Będziecie zdziwieni, jeśli wypróbujecie ją ponownie w wersji komputerowej.

Tic-Tac-Toe
Tic-Tac-Toe źródło: Game Planet

Zawiera ona bowiem dodatkowe tryby rozgrywki. O ile do tej pory mogliście kojarzyć wyłącznie wersję z planszą podzieloną na dziewięć pól, o tyle tutaj będziecie mogli wypróbować rozszerzonych wariantów. Jeden rozgrywa się na planszy o wymiarze pięć na pięć pól, a drugi - siedem na siedem pól. To dopiero gimnastyka dla umysłu!

Zagraj w Tic Tac Toe

Darts Pro

O ile powyższe gry były skoncentrowane na główkowaniu i kombinowaniu, o tyle Darts Pro to propozycja dla osób chcących się trochę rozerwać bez angażowania szarych komórek. To nic innego, jak popularne rzutki czy też darty, czyli zabawa polegająca na rzucaniu do tarczy.

Darts Pro
Darts Pro źródło: Game Planet

Przy każdym trafieniu zdobywamy wyznaczoną liczbę punktów. Są pola lepiej i gorzej punktowane, a najbardziej opłacalne jest wbicie darta w sam środek tarczy. Ten z graczy, który zdobędzie więcej oczek, wygrywa. W Darts Pro liczy się przede wszystkim pewna ręka oraz koncentracja.

Wypróbuj grę Darts Pro

Goose Game

Gra, której możecie w ogóle nie znać. Warto nadrobić zaległości, bo to jedna z przyjemniejszych zabaw towarzyskich, jakim można się oddać, siedząc przed komputerem. Nie wymaga to od ciebie zbyt wiele, bo zasady rozgrywki w Goose Game są doprawdy banalne. Polega ona niemal wyłącznie na rzucaniu kośćmi.

Goose Game
Goose Game źródło: Game Planet

To, ile oczek wyrzuci w swojej turze gracz, decyduje o tym, o ile pól do przodu może poruszyć się jego pionek. Jednak nie zawsze więcej znaczy lepiej. Na niektórych polach znajdują się przeszkadzajki zmuszające nas do cofnięcia się w określone miejsce. Na szczęście natrafić możemy też na przyspieszacze, które pozwalają nam przenieść się na dalszy fragment planszy.

Sprawdź, jak Ci pójdzie w Gooose Game

Reversi

Niewiele gier zmusza do myślenia tak bardzo, jak Reversi. To zabawa znana już od końca XVIII wieku (w Europie popularna od połowy XIX wieku), tocząca się na planszy o wymiarach osiem na osiem pól. Jeden z graczy otrzymuje białe pionki, a drugi - czarne. Zadaniem każdego z nich jest przejęcie wszystkich pionków rywala.

Reversi
Reversi źródło: Game Planet

Jak się to robi? Przeskakując swoimi pionkami te należące do drugiego gracza. Co turę musimy wykonać ruch, który pozwoli nam to zrobić. A jeśli nie mamy takiej możliwości, kolej przepada, a szanse na zwycięstwo kurczą się.

Wypróbuj grę Reversi

Master Chess

Gra, która zmusza do myślenia od setek lat. W szachy grano prawdopodobnie już w szóstym wieku naszej ery, w Indiach, a w X-XI wieku zawędrowały one do Europy, gdzie stały się jedną z popularniejszych gier planszowych. W Master Chess mamy do czynienia z jej tradycyjną odmianą, rozgrywającą się na szachownicy składającej się z 64 pól.

Master Chess
Master Chess źródło: Game Planet

Obaj gracze otrzymują po 16 pionków (jeden z nich - białe, a drugi - czarne), a ich celem jest pozbawienie rywala najważniejszej figury - króla. Prawdziwy trening dla szarych komórek gwarantowany!

Zostań mistrzem szachów

Penalty Europe Champions Edition

Na koniec propozycja przede wszystkim dla panów. Penalty Europe Champions Edition pozwala rozegrać serię rzutów karnych. Gracze skupiają się na strzelaniu, a obroną zajmuje się sztuczna inteligencja. Jeśli jednak oddamy perfekcyjny strzał, bramkarz nie będzie miał szans na interwencję.

Penalty
Penalty źródło: Game Planet

W grze możemy wcielić się w piłkarzy jednej z popularnych europejskich drużyn. Choć nie są one licencjonowane, żaden fan piłki nożnej nie będzie miał problemu z rozróżnieniem, który klub to Real Madryt, Manchester United, Bayern Monachium etc.

Strzelaj bramki w Penalty Europe