24 kwi, 15:55

Wyjątkowy turniej Call of War

Call of War to absolutny "must play" dla każdego miłośnika historii oraz militariów. W tej rozbudowanej strategii można przenieść się do okresu drugiej wojny światowej i odmienić jej przebieg, wcielając się w przywódcę jednego z państw, które brały w niej udział. Jeśli chcesz się sprawdzić w tej roli, teraz masz ku temu dodatkowy argument.

Dołącz do Call of War i weź udział w turnieju!

Otóż 24 kwietnia rozpoczyna się turniej w Call of War, organizowany przy współpracy twórców gry z portalem Onet oraz serwisem GamePlanet. To znakomita okazja, by wziąć udział w czymś naprawdę dużym, a do tego powalczyć o nagrody o równowartości 100 euro, czyli circa 450 złotych. Co trzeba zrobić, aby wygrać jedną z nich?

Turniej Call of War
Turniej Call of War źródło: Game Planet

Jeśli będziesz grał samotnie, będziesz musiał podbić co najmniej 51% całej mapy, a następnie utrzymać ją pod kontrolą w wyznaczonym czasie. Jeśli zaś utworzysz z innymi graczami koalicję (składającą się z maksymalnie pięciu państw), będziecie musieli w określonym czasie mieć zajęte przynajmniej 70% planszy. Gracze, którzy osiągną najlepsze wyniki, zostaną nagrodzeni w następujący sposób:

  • za pierwsze miejsce - 8-miesięczne konto premium w Call of War oraz 80000 sztuk złota w walucie premium (równowartość 50 euro/225 zł)
  • za drugie miejsce - 4-miesięczne konto premium w Call of War oraz 40000 sztuk złota w walucie premium (równowartość 30 euro/135 zł)
  • za trzecie miejsce - 2-miesięczne konto premium w Call of War oraz 20000 sztuk złota w walucie premium (równowartość 20 euro/90 zł)

Aby wziąć udział w turnieju należy posłużyć się hasłem: GamePlanet. Tak więc na polu walki spotkasz się wyłącznie z innymi użytkownikami naszego serwisu oraz portalu Onet (pomyśl o zachęceniu do wzięcia udziału swoich znajomych). Próg na każdej planszy to 100 graczy, ale jeśli zainteresowanie będzie większe, twórcy będą tworzyć dodatkowe turnieje, tak aby każdy chętny mógł wziąć udział. Z kolei czas trwania wydarzenia będzie zależał od aktywności samych graczy.

W turnieju mogą wziąć udział i nowi, i starzy gracze.

Dołącz do Call of War i weź udział w turnieju!

Call of War - dlaczego warto zagrać?

Jeśli nie wiesz, czym jest Call of War, warto, abyś dowiedział się nieco więcej na jego temat, zanim rozpoczniesz rozgrywkę. To rozbudowana gra strategiczna, w której przychodzi nam wziąć udział w drugiej wojnie światowej. Chcąc zwyciężyć, musimy dbać zarówno o stronę militarną, jak i ekonomiczną oraz technologiczną. Na kontrolowanych przez nas terenach wydobywane są surowce, niezbędne do dalszego rozwoju. Ponadto możemy (ba, musimy!) na nich rozbudowywać infrastrukturę, stawiać budynki wojskowe czy umacniać fortyfikacje (nigdy nie wiadomo, kiedy zaatakuje nas któryś z wrogów).

Jedną z zalet Call of War jest bardzo szerokie spektrum możliwości, jakie otrzymuje gracz. Autorzy przygotowali na przykład rozbudowane drzewko technologiczne, podzielone na pięć kategorii: piechotę, siły pancerne, lotnictwo, marynarkę wojenną oraz nowoczesne technologie. Oczywiście nie sposób rozwijać się równie dobrze na wszystkich płaszczyznach, więc musimy decydować, na które gałęzie stawiamy w pierwszej kolejności. A to, czy podjęliśmy dobre decyzje, okaże się z czasem.

Dołącz do Call of War i weź udział w turnieju!

Oczywiście samotne państwo nie ma większych szans na przetrwanie wojny światowej, dlatego istotnym elementem strategii jest nawiązywanie relacji z innymi graczami. Oczywiście, można też być agresorem, który będzie prowadził wojny z każdym, z kim tylko będzie mógł, ale jest to podejście dość ryzykowne, bo wymaga dużych nakładów, świetnie rozwiniętej armii i ciągłej koncentracji. Pewniejszą ścieżką do zdobycia kontroli w regionie może się okazać budowanie trwałych sojuszy z sąsiadami. Jednak to, czy ta sztuka ci się uda, zależy już wyłącznie od twoich zdolności dyplomatycznych.

Turninej w Call of War
Turninej w Call of War źródło: Materiały OnetDB