4 mar, 15:11

Wielkie wydarzenie dla fanów gier

Znana jest już kolejna grupa wykładowców, którzy przyjadą na krakowską konferencję branży gier wideo w dniach 18-19 maja. Do Centrum Kongresowego ICE Kraków zawitają twórcy odpowiedzialni za takie hity jak Dragon Age, Fallout, CONTROL czy seria Battlefield.

Gościem Digital Dragons 2020 będzie między innymiInon Zur, słynny kompozytor, twórca muzyki do filmów, seriali telewizyjnych i gier wideo. Pracował przy takich tytułach jak Dragon Age, Elder Scroll, serii Fallout, czy Prince of Persia. Jest wielokrotnym nominowanym do nagrody BAFTA, laureatem EMMY. Pracował z takimi artystami jak Florence + The Machine, sam posiada podpisany kontrakt z gigantem muzycznym Sony Music. Na Digital Dragons opowie o etnicznych motywach muzycznych, wykorzystanych w serii gier Syberia.

Gareth Coker, to kolejny kompozytor znany ze swoich zróżnicowanych motywów muzycznych, melodyjnych tytułów. Jego najsłynniejszym dziełem, wielokrotnie nagradzanym, jest muzyka do gry Ori and the Blind Forest, a także jej kontynuacji Ori and the Will of the Wisps. To właśnie o robieniu ścieżki dźwiękowej do sequela opowie w Krakowie podczas konferencji.

Kolejny raz na Digital Dragons pojawi się reprezentacja firmy Remedy Entertainment:

Stuart Macdonald, zanim przeszedł do Remedy, pracował w Rockstar North nad tytułami z serii GTA. Obecnie odpowiada za design świata w grze Control. Były architekt, posiadający 19 lat doświadczenia w tworzeniu grafik do gier – od map, przez tła i environment art. Jego wykład dotyczyć będzie architektury – prostego i brutalistycznego jej ujęcia w grze Control.

Brooke Maggs ma imponujące portfolio gier, nad którymi pracowała: wśród nich znajduje się wielokrotnie nagradzany The Garden Between, Paperbark, czy Florence. W Remedy pracuje jako Narrative designer i taką role pełniła przy grze Control, o której opowie podczas Digital Dragons.

Juha Vainio – Lead producent gry Control. Manager z wieloletnim doświadczeniem, który od siedmiu lat pracuje jako producent gier. W swojej karierze wydawał zarówno gry nieposiadające budżetu, jak i pracował nad tworzonymi z ogromnym rozmachem tytułami AAA. O tym drugim doświadczeniu opowie w Krakowie, zdradzając szczegóły procesu produkcyjnego gry Control.

Obok wymienionych wyżej, prelekcje poprowadzą goście z: Nutaku,DICE, Ten Square Games czy Electronic Arts.

Program pełen słynnych nazwisk i zaawansowanych wykładów to nie jedyny powód, by wziąć udział w Digital Dragons. Podczas konferencji odbywa się przegląd gier niezależnych –Indie Showcase, Student Talent Show i gala Digital Dragons Awards, gdzie nagradzane są najlepsze gry roku. Dodatkowo w strefie expo partnerzy konferencji będą mieli swoje stoiska, a w strefie biznesowej odbywać się będą spotkania i rekrutacje.

Digital Dragons to kluczowa konferencja branży gamingowej w Europie. Co roku do Krakowa przyjeżdżają profesjonaliści, producenci i właściciele studiów z całego świata, by wziąć udział w wydarzeniu. W dniach 18-19 maja 2020 r. Centrum Kongresowe ICE Kraków zmieni się w centralny punkt branży gier wideo. To już dziewiąta edycja konferencji. Poprzednia edycja zgromadziła 2000 uczestników. Z roku na rok, ranga wydarzenia wzrasta, sprowadzając do Krakowa coraz więcej twórców gier.