Nie widzisz gry? Zainstaluj i uruchom Adobe Flash Player.

Game Planet
Battleships Pirates -
1.63 / 5
Kliknij i graj:
Battleships Pirates

Ładowanie gry

Battleships Pirates

1.63 / 5 (8 ocen)

O grze Battleships Pirates

Arr... Witaj na pokładzie, kapitanie! Wykaż się przebiegłością i udowodnij, że to ty jesteś królem tych wód. Kupuj i ulepszaj statki, pływaj po archipelagu i zdobywaj wartościowe skarby, o których wszyscy piraci tylko marzą. Battleships Pirates to wciągająca gra strategiczna, podczas której poczujesz atmosferę pirackiej przygody.

Jej autorzy czerpali z popularnej zabawy w statki (tobie też zdarzało się zabijać przy niej czas podczas nudnych lekcji w szkole, co?), ale znane z niej zasady znacząco rozszerzyli. Owszem, mechanika polega przede wszystkim na rozstawianiu statków na swojej połowie planszy i na oddawaniu strzałów w kierunku połówki przeciwnika (oczywiście nie widać, w jaki sposób nasz rywal rozmieścił swoje okręty). Występuje łącznie pięć rodzajów statków:

zwyczajna beczka (zajmuje jedno pole),

łódź wiosłowa (dwa pola),

karawela (trzy pola),

krążownik (cztery pola),

galeon (pięć pól).

Pierwsze plansze mają niewielkie rozmiary, np. 3x4 albo 4x4, ale z czasem trafiamy na coraz większe obszary). Wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy sprowadzi wrogą flotę na morskie dno. I na tym podobieństwa do klasycznych statków się kończą.

Statki, ale... jednak nie do końca

Co nowego wprowadzili twórcy Battleships Pirates? Po pierwsze - poszczególne rodzaje statków mają specjalne "umiejętności", które możemy wykorzystać, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Możemy na przykład oznaczyć jedno-dwa pola, które na pewno są puste, albo oddać strzał, który zada obrażenia na większym obszarze, a nie tylko na pojedynczym polu. Po drugie - w grze występują punkty akcji. W każdej turze otrzymujemy określoną ich liczbę do wykorzystania. Zwyczajny strzał zabiera tylko jeden punkt, ale jeśli chcemy skorzystać z którejś "umiejętności", musimy być przygotowani na większy wydatek. Po trzecie - zdobyte skarby możemy przeznaczyć na ulepszenia poszczególnych typów statków. Każdy z nich ma trzy poziomy. Na każdym z nich "umiejętność" danego okrętu zostaje wzmocniona.

Chcesz być piratem? Musisz kombinować!

Battleships Pirates zmusza do kombinowania o wiele bardziej niże klasyczne statki. Musimy myśleć nie tylko taktycznie (jak rozstawić flotę, gdzie zaatakować, kiedy i którą "umiejętność" wykorzystać), ale i strategicznie (który statek rozwinąć). Gra wystarczy na długi czas. Autorzy przygotowali dziesiątki etapów o rosnącym poziomie trudności (zwiększają się plansze, ale i siła rażenia wroga), które zmuszają do myślenia, ale i dają dużo satysfakcji.

Morza szum, ptaków śpiew... kul armatnich świst

Polecamy Battleships Pirates wszystkim miłośnikom główkowania, a w szczególności tym, którzy lubią takie klimaty. Atmosferę pirackiej przygody można tutaj poczuć już w pierwszej chwili po uruchomieniu gry (co, warto zaznaczyć, można zrobić z poziomu przeglądarki internetowej i zupełnie za darmo).