Nie widzisz gry? Zainstaluj i uruchom Adobe Flash Player.

Game Planet
Discover Petra -
4.53 / 5
Kliknij i graj:
Discover Petra

Ładowanie gry

Discover Petra

4.53 / 5 (17 ocen)

O grze Discover Petra

Gry z serii ukryte obiekty mają licznych fanów. Nic w tym jednak dziwnego, gdyż zabawa wciąga na długo, a i emocje też są na wysokim poziomie.

Tym razem twórcy gry zapraszają nas na wycieczkę do starożytnej Petry.

Rozgrywka nie jest skomplikowana, ale… Zadanie polega na wskazaniu na obrazku przedmiotów, z kwadratów poniżej głównej planszy, czyli książek, dzbanków, mis i tym podobnych. Niestety nie ma na to całej wieczności, a tykający zegar dobitnie o tym przypomina.

Niektóre przedmioty są doskonale widoczne, ale odnalezienie np. kapelusza w kolorze zbliżonym do tła, chwilami graniczy z cudem. Nie warto też klikać na oślep, gdyż każdy taki ruch oznacza zmniejszenie puli czasu, którą dysponujemy na starcie.

Przybliż planszę żeby odkryć Petrę

Oczywiście w grze są pewne ułatwienia. Pierwszym z nich jest przybliżenie planszy. Żeby to zrobić musimy nacisnąć na planszę i przytrzymać lewym przyciskiem myszy, wtedy obrazek się przybliży, co znacznie ułatwi odnalezienie ukrytego przedmiotu. Warto też pamiętać, że taki powiększony obrazek można też swobodnie przesuwać, tak aby można było przeszukać dokładnie całe pole gry.

Drugim ułatwieniem jest podpowiedź. W lewym dolnym polu ekranu gry znajduje się sympatyczny, zielony kameleon, którego zadaniem jest pomagać graczom. Wystarczy na niego kliknąć, żeby uzyskać wskazówkę w grze.

Discover Petra - gra na dziesiątkę

Twórcy gry przygotowali dziesięć poziomów rozgrywki , z każdym z nich trudność wzrasta. O ile pierwszy i drugi idzie szybko, to już od trzeciego zaczyna się problem… Na planszy jest słynny obrazek skarbca w Petrze, który jest wyjątkowo piękny, ale porozrzucane na jego tle przedmioty, są wyjątkowo ukryte …

Gra Discover Petra jest dostępna za darmo, wystarczy tylko przeglądarka i dostęp do internetu. Podejmij nasze wyzwanie i przejdź ją całą!