Nie widzisz gry? Zainstaluj i uruchom Adobe Flash Player.

Game Planet
Reversi Mania -
0.00 / 5
Kliknij i graj:
Reversi Mania

Ładowanie gry

O grze Reversi Mania

To stara gra logiczna, znana też pod nazwą „Othello”. Największą popularnością cieszyła się w połowie dziewiętnastego wieku, ale nawet dziś ma swoich wiernych fanów.

Gracze na przemian kładą na planszy swoje kamienie – jeden białe, a drugi czarne. Jeśli jednemu z nich uda się zablokować (wzdłuż linii pionowej, poziomej lub ukośnej) piony przeciwnika, automatycznie zmieniają one kolor i od tej pory należą już do niego. Takie przejmowanie pionów jest w „Reversi Mania” obowiązkiem. Nie można wykonać ruchu, który nie zakończy się przejęciem przynajmniej jednego pionu. Zabawę wygrywa ten gracz, który będzie posiadał więcej pionów swojego koloru w momencie zapełnienia całej planszy.

Gra „Reversi Mania” ma tę zaletę, że pozwala rywalizować zarówno z żywym przeciwnikiem, jak i komputerem (który okazuje się wymagającym rywalem). Jej zaletą jest również wygodne sterowanie oraz przejrzysta grafika. W 2009 roku mistrzem Europy w Reversi został Polak, Miłosz Cupiał. Kto wie, może zabawa tak ci się spodoba, że pójdziesz w jego ślady?