Nie widzisz gry? Zainstaluj i uruchom Adobe Flash Player.

Game Planet
Two cars -
0.00 / 5
Kliknij i graj:
Two cars

Ładowanie gry

O grze Two cars

Gra zręcznościowa Two Cars to test na refleks i podzielność uwagi. Strzałki w lewo/prawo sterują samochodami, zmieniając ich pasy ruchu. Jednak każda strzałka steruje innym samochodem. Gdy się tak o tym czyta z pewnością brzmi łatwo.

Jednak nie zdziw się, jeżeli odpadniesz na jednej z pierwszych serii przeszkód, bo gra Two cars jest wbrew pozorom niesamowicie wymagająca i opanują ją tylko najbardziej wytrwali gracze.

Powodzenia!

Zasady gry Two cars

Two Cars to gra, przy której spokojnie ćwiczyć chirurdzy, wszak pozwala wyćwiczyć koordynację ręka-oko jak mało która. A to wszystko za sprawą prostego (ale wymagającego i wciągającego) mechanizmu. Na czym polega ta zabawa?

Jak sama nazwa wskazuje, w Two Cars kontrolujemy dwa samochody - czerwony i niebieski - które jadą dwupasmową autostradą ze stale rosnącą prędkością. Jeden znajduje się po lewej stronie, a drugi po prawej. Na szczęście nie mogą się ze sobą zderzyć, bo gracz i tak ma co robić. Jedno i drugie auto muszą bowiem zbierać wszystkie koła, a jednocześnie omijać wszystkie kwadraty, jakie napotkają na swojej drodze.

Przegrać w grze Two cars jest więc niezwykle łatwo. Wystarczy, że jeden z samochodów ominie któreś z kół - i koniec zabawy. To samo stanie się, gdy jedno z aut wpadnie na jakikolwiek kwadrat. A zatem musimy być cały czas bardzo ostrożni, aby się nie pomylić. Jedna pomyłka kończy zabawę z uzyskanym przez nas wynikiem i powoduje, że musimy zaczynać od nowa (aby zdobyć jeszcze więcej punktów). Nie jest łatwo, a do tego oba pojazdy stopniowo przyspieszają. Nie robią tego gwałtowanie, ale w pewnym momencie gra staje się prawdziwym wyzwaniem.

Na szczęście, aby bawić się przy Two Cars, nie trzeba opanowywać żadnego skomplikowanego sterowania. Do rozgrywki wystarczą zaledwie... dwa klawisze. Może to być kombinacja 4 i 6 na klawiaturze numerycznej albo strzałka w lewo i strzałka w prawo. Jeden z tych klawiszy służy do zmiany pasa przez samochód po lewej, a drugi do tego samego, ale dla auta po prawej. Jak widać, proste pomysły bywają często najlepsze.

Cechy gry Two cars:

prowadzisz jednocześnie dwa samochody, zbierając koła i unikając kwadratów,

poziom trudności stale rośnie (pojazdy stopniowo przyspieszają),

banalne sterowanie przy użyciu zaledwie dwóch klawiszy,

gra dostępna za darmo,

gra dostępna z poziomu przeglądarki internetowej.