Nie widzisz gry? Zainstaluj i uruchom Adobe Flash Player.

Game Planet
Drakensang Online -
4.02 / 5

Ładowanie gry

Drakensang Online

4.02 / 5 (53 ocen)

O grze Drakensang Online

Drakensang Online to darmowe MMORPG z krwi i kości, które powinno zainteresować wszystkich tych, którym serce szybciej bije na myśl o takich seriach, jak Diablo czy Torchlight. Jest to prawdopodobnie także jedna z najbardziej rozbudowanych i najładniejszych gier przeglądarkowych w internecie.

Podobnie jak w większości RPG-ów, tak i w Drakensang Online przygodę rozpoczynamy od decyzji dotyczącej klasy naszej postaci. Do wyboru mamy Rycerza Zakonu Smoka, Czarodzieja Kręgu oraz Strażnika Lasu. Pierwszy z nich świetnie się sprawdza w bezpośredniej walce, drugi opanował umiejętność rzucania zaklęć (zarówno defensywnych, jak i ofensywnych), a trzeci doskonale radzi sobie w atakach dystansowych, np. przy wykorzystaniu łuku.

Na początku przygody nasz bohater posiada wyłącznie podstawowe umiejętności i mocno przeciętne parametry, ale to wystarczy, by rozprawić się z pierwszymi przeciwnikami. Natomiast z czasem zdobywamy punkty doświadczenia, które pozwalają nam awansować na kolejne poziomy i rozwijać nasze zdolności. Gra oferuje wiele godzin zabawy i nawet po spędzeniu z nią kilkudziesięciu godzin dalej mamy sporo możliwości rozwoju. Tym bardziej, że twórcy zawarli w niej ogrom przedmiotów do zdobycia, a wśród nich broń, elementy pancerza czy magiczną biżuterię.

Świat Drakensang Online jest niezwykle rozległy i różnorodny. Składa się na niego aż trzynaście regionów. Po drodze odwiedzamy miasta, lasy czy bagna, napotykając w tych miejscach zróżnicowane rodzaje przeciwników. Na każdym kroku możemy liczyć na ciekawe i różnorodne questy do wykonania. Jest ich tutaj po prostu mnóstwo - część z nich jest związana z głównym wątkiem fabularnym (całkiem rozbudowanym, dodajmy), a część to zadania poboczne, które możemy, ale nie musimy, wykonywać. Możemy też liczyć na rozmaite wyzwania, w szczególności przeznaczone dla już bardziej zaawansowanych bohaterów.

Drakensang Online powstał w oparciu o technologię Nebula Engine - tę samą, na bazie której stworzono dwie pierwsze części tej serii. Silnik ten posłużył do stworzenia atrakcyjnej, trójwymiarowej oprawy graficznej. W 3D wykonano zarówno modele postaci, jak i elementy otoczenia - i zrobiono to z dbałością o szczegóły. Należy także zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju efekty specjalne - oświetlenie, cieniowanie czy efekty związane z rzucaniem zaklęć.

gameplanet Drakensang Online
gameplanet Drakensang Online
gameplanet Drakensang Online
gameplanet Drakensang Online
gameplanet Drakensang Online
gameplanet Drakensang Online
gameplanet Drakensang Online
gameplanet Drakensang Online
gameplanet Drakensang Online
gameplanet Drakensang Online